Zapraszamy na Katharsis… czyli spotkanie z cyklu Literackie Integracje – Poetycki Hyde...

Zapraszamy na Katharsis… czyli spotkanie z cyklu Literackie Integracje – Poetycki Hyde Park

PODZIEL SIĘ

2 marca 2017 r., g. 19.00, Pracownia pod Baranami, Rynek Główny 27.

Wystąpią dwie urodzone w Krakowie poetki, którym nieobca jest również twórczość plastyczna – Katarzyna Mol oraz Katarzyna Ociepska („Uljado”). Obie Panie piszą od wielu lat, a podczas spotkania zaprezentują swoje debiuty. Katarzyna Mol podzieli się wrażeniami ze świeżo wydanej książki pt. „Teraz”, natomiast Katarzyna Ociepska przedstawi poetyckie „Notowanie chwil” (2015 r.).

O oprawę muzyczną wieczoru zadba Krzysztof Drozdowski, a całość poprowadzi Mariusz S. Kusion.

Po spotkaniu powierzymy mikrofon każdemu, kto zechce (i odważy się) pokazać swoją twórczość.

Spotkanie z artystkami towarzyszy szóstej edycji AntyWalentynek Na Krechę, czyli ogólnopolskiej akcji rozdawania autorskich pocztówek z wierszami polskich twórców. Jest to forma popularyzacji czytelnictwa poezji poprzez wychodzenie ze sztuką na ulice, do zakładów usługowych, do pubów, bibliotek, a przede wszystkim jest to odpowiedź na komercję i na wszędobylski „serduszkowy” kicz walentynkowy. W ramach tegorocznej edycji pod strzechy trafi ok. 16 tys. kartek, część z nich będzie dostępna podczas spotkania.

Organizatorem spotkań z cyklu Literackie Integracje – Poetycki Hyde Park jest Fundacja Otwartych na Twórczość oraz Grupa Literyczna Na krechę.

O autorkach:

Katarzyna Mol – malarka, poetka, urodzona w 1975 r. Absolwentka Szkoły Muzycznej w sekcji skrzypiec. Pasja i wielka miłość do malarstwa powołały do życia pierwsze obrazy, które stały się początkiem kolejnych cykli. Tworzone zawsze przy muzyce – intuicyjne, energetyczne zaczynają ewoluować. Jej sztukę można zaliczyć do abstrakcji ekspresyjnej, wypływającej wprost w taszyzmu, malarstwa typu informel, a nawet action painting.

www.katarzynamol.pl
https://www.facebook.com/Katarzyna-Mol-Art-240182066070023/

Katarzyna Ociepska („Uljado”) – urodzona w 1984 r., absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, pracownia prof. Jerzego Jędrysiaka).

Tworzy poezję i realizuje się także poprzez kolaż, monotypię, rysunek, malarstwo, fotografię.

Prowadziła zajęcia twórcze dla dzieci oraz warsztaty artystyczne w „Cafe Fińska”. Obecnie zajmuję się obróbką zdjęć oraz ilustracją książkową.

http://uljado.blogspot.com/  (poezja)

http://uljadoart.blogspot.com/  (grafiki)
https://www.facebook.com/uljado (ilustracje, grafika, handmade)

BRAK KOMENTARZY