„Z muzyką od poczęcia” muzykoterapia dla kobiet w ciąży

„Z muzyką od poczęcia” muzykoterapia dla kobiet w ciąży

PODZIEL SIĘ

Od marca 2017 roku Opera Krakowska zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresuje do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym.

Już od pierwszych tygodni ciąży, kobiety dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą kształtować rozwój swoich dzieci.

– Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem – mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka. – Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci – dodaje.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.

Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę – Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę – Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka.

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia. W sezonie 2016/2017 zaplanowano 4 spotkania:

– 25 marca 2017, godz. 11.00
– 10 kwietnia 2017, godz. 17.00
– 20 maja 2017, godz.11.00
– 12 czerwca 2017, godz. 17.00

Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób, w czasie 1 godziny, na Antresoli Opery Krakowskiej. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Kasie Opery.

Warsztaty „Z muzyką od poczęcia” realizowane są w ramach projektu „Bon Kultury”, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury.

BRAK KOMENTARZY