„Wisłą na oceany”…

„Wisłą na oceany”…

PODZIEL SIĘ

W lutym 2017 roku żeglujemy poprzez tytuł kolejnej edycji „Wisłą na oceany”… Udowodnimy, że z Krakowa na otwarte wody dzięki wyobraźni i zapałowi, wcale nie jest daleko. Festiwalowy żaglowiec zawinie w kilka nowych miejsc na mapie Krakowa.

Przeniesiemy się na dwa pierwsze dni festiwalu z legendarnej Rotundy tuż obok do Klubu Żaczek, odwiedzimy na 1 koncert kameralną salę w Radiu Kraków, gdzie toczyć się będzie „Struna za struną” koncert szantowych bardów (Andrzej Korycki & Dominika Żukowska, Wojciech Dudziński, Mirosław Kowalewski), by na sobotę i niedzielę zacumować w Kijów. Centrum, dużej komfortowej sali kinowo – widowiskowej.

1257W każdym z miejsc będzie okazja do zaprezentowania różnorodności muzyki żeglarskiej, od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców poprzez folk morski, ballady żeglarskie, niepowtarzalne i zwykle zaskakujące scenariuszem koncerty tematyczne, w tym roku m.in. Marka Szurawskiego z jego słynnymi „Rumowymi Opowieściami”, koncertem folkowym z gwiazdami tego gatunku (Mietek Folk) oraz ponownie norweskim chórem „Slogmakaane” (Greedy Seagulls), który w ubiegłym roku podbił żywiołowością serca krakowskiej publiczności. Zobaczymy ich również w koncercie „Morza i oceany grzmią” w reżyserii zespołu Atlantyda w sobotnie popołudnie o godz 17.00 w Kinie Kijów. Szykujcie się ponownie na wiele niespodzianek i barwne widowisko żeglarskie! Żeglować będziemy po śródlądziu w koncercie Mazurscy Kolumbowie. Posłuchamy o czym się śpiewa i o czym marzy na jeziorach. Ponownie odwiedzą nas The Emouth Shanty Men z Wielkiej Brytanii, których występy to zawsze barwne przedstawienia. Z niecierpliwością czekamy na koncert szanty klasycznej „pod batutą” Jacka Jakubowskiego – dyregenta jedynego w Polsce męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”. Do dzisiaj pamiętamy ich wybitny koncert w 2014 roku „Pod Starym Zawiasem”, który przeniósł nas w epokę portowego miasteczka z czasów wielkich żaglowców. Grande Finale czyli koncert finałowy oddajemy w ręce specjalisty tego gatunku -Grzegorza Tyszkiewicza. Jak zawsze dla najmłodszych i ich rodziców szykujemy dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie.

1181Jak wielka siła tkwi w szancie będziemy udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania szanty „Pożegnanie Liverpoolu” w sobotnie popołudnie na Rynku Głównym w Krakowie 25 lutego.

Już teraz rezerwujcie czas i serdecznie zapraszamy do udziału!

Na 4 scenach podczas 14 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne, kiermasz żeglarski, prezentacje, tematyczne gry miejskie i wiele innych.

Pod koniec lutego Kraków ponownie stanie się żeglarską stoilicą Polski.

PROGRAM KONCERTÓW

23 lutego (czwartek)

godz. 19.00 KLUB ŻACZEK – koncert ballad „Ocean marzeń”, reżyseria i prowadzenie: Mirosław Kowalewski i Piotr Zadrożny, wystąpią m.in.: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Kaczor i Piraci, Mirosław Koval Kowalewski, Jerzy Porębski, Marta Śliwa, Arek Wlizło, Piotr Zadrożny

24 lutego (piątek)

godz. 12.00 KLUB ŻACZEK – koncert dla dzieci „Z Guciem na oceany”, reżyseria i prowadzenie: zespół Klang

godz. 18.00 KLUB ŻACZEK – koncert piosenki żeglarskiej „Mazurscy Kolumbowie”, reżyseria i prowadzenie: Włodzimierz Dębski, wystąpią m.in.: Włodzimierz „Trzeci” Dębski, Klang, Perły i Łotry, Stara Kuznia, Grzegorz Tyszkiewicz, Zejman i Garkumpel

godz. 21.00 RADIO KRAKÓW Studio S5 – koncert poezji żeglarskiej „Struna za struną”, wystąpią: Dominika Żukowska, Wojciech Dudziński, Andrzej Korycki, Mirosław Kowalewski

godz. 22.00 KLUB ŻACZEK – koncert folkowy „Tysiące mil”, reżyseria i prowadzenie: zespół Mietek Folk, wystąpią m.in.: Formacja, Nor Folk, Mechanicy Shanty, Mietek Folk, Slogmakaane (Norwegia)

25 lutego (sobota)

godz.12.00 KIJÓW.CENTRUM – koncert dla dzieci, reżyseria i prowadzenie: zespół Zejman i Garkumpel

godz. 14.30 RYNEK GŁÓWNY – bicie rekordu w śpiewaniu szanty „Pożegnanie Liverpoolu”

reżyseria i prowadzenie: Jacek Jakubowski i Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

godz. 17.00 KIJÓW.CENTRUM – koncert pieśni kubryku „Morza i oceany grzmią”, reżyseria i prowadzenie: zespół Atlantyda, wystąpią m.in.: Atlantyda, Banana Boat, Perły i Łotry, Stare Dzwony, Slogmakaane (Norwegia)

godz. 21.00 KIJÓW.CENTRUM – koncert rumowych opowieści „Zakołysał się widnokrąg”, reżyseria i prowadzenie: Marek Szurawski, wystąpią m.in.: Formacja, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Waldemar Mieczkowski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

26 lutego (niedziela)

godz. 12.00 KIJÓW.CENTRUM – koncert szanty klasycznej „Pod żaglami Zawiszy”, reżyseria i prowadzenie: Jacek Jakubowski, wystąpią m.in.: Mechanicy Shanty, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Męski Chór Szanty „Zawisza Czarny”, The Exmouth Shanty Men (Anglia)

godz. 16.00 KIJÓW.CENTRUM – koncert finałowy „Pora w morze nam”, reżyseria i prowadzenie: Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz, wystąpią m.in.: Atlantyda, Banana Boat, Formacja, Mechanicy Shanty, Stare Dzwony, Grzegorz Tyszkiewicz, The Exmouth Shanty Men (Anglia)

Miejsca koncertów:

Klub Studencki ŻACZEK, al. 3 maja 5

Kino Kijów.Centrum, al. Z. Krasińskiego 34

Radio Kraków, Studio S5, al. J.Słowackiego 22

Tawerna Żeglarska „Stary Port”, ul. Straszewskiego 27

Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.rezerwacje.hals.krakow.pl

Program Festiwalu Shanties: www.shanties.pl

Organizator:

Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS

31-113 Kraków, ul. Straszewskiego 27

tel.+48 12 430 09 86, e-mail: hals@hals.krakow.pl

Strona Festiwalu Shanties: www.shanties.pl

internetowa sprzedaż biletów: www.rezerwacje.hals.krakow.pl

BRAK KOMENTARZY