Verdi i kobiety

Verdi i kobiety

PODZIEL SIĘ

Prezentujemy Państwu niezwykły koncert operowy poświęcony twórczości największego kompozytora operowego – Giuseppe Verdiego! Nasz spektakl to nie tylko prawdziwa muzyczna uczta, ale również wyjątkowa podróż biograficzna poprzez zawiłe losy artysty, na które ogromny wpływ miały kobiety jego życia.

Podczas koncertu odkryjemy nieoczywiste powiązania pracy twórczej Verdiego z jego życiem prywatnym. Odczytując fragmenty listów artysty i jego przyjaciół, przyjrzymy się bliżej skutkom wielkiej i tragicznej miłości kompozytora do Margherity Barezzi, jego pierwszej żony. Poznamy również kulisy szczególnie zawiłej relacji pomiędzy artystą, jego kolejną wybranką Giuseppiną Strepponi, a przyjaciółką Teresą Stolz. Dowiemy się komu twórca zawdzięcza swoje największe sukcesy oraz kto był dla niego wsparciem i inspiracją.

Na scenie nie zabraknie również bohaterek oper Verdiego! Zaprezentujemy Państwu arie, duety oraz najpiękniejsze chóry, które skomponowane przez artystę zapisały się złotymi zgłoskami w światowej historii opery i wzbudzają zachwyt po dziś dzień!

Będziemy mogli podziwiać Cristiana Lanzę, wnuka śpiewaka operowego i gwiazdy kina hollywoodzkiego Mario Lanzy, obwołanego w swoim czasie najsłynniejszym tenorem świata! Niezwykły poziom artystyczny zagwarantują również: Silvia Rampazzo, Aksana Yakushewich, Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą Marcina Wolniewskiego!

Serdecznie zapraszamy na ten emocjonujący grudniowy wieczór!
Verdi i kobiety, 02.12.2016, ICE Kraków Congress Centre

BRAK KOMENTARZY