Tylko dla dorosłych: Fredro współcześnie

Tylko dla dorosłych: Fredro współcześnie

PODZIEL SIĘ

We wrześniu w Krakowie obejrzymy znakomitą komedię o zabarwieniu erotycznym – niekwestionowany hit Teatru 6. piętro, na podstawie tekstu Aleksandra Fredry. 21 września 2015 Kino Kijów zaprasza pełnoletnich widzów na spektakl „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon”.

On ma żonę, przyjaciela i pokojówkę (w której się podkochuje). Ona romansuje z przyjacielem, a przyjaźni się z pokojówką. Pokojówka flirtuje z oboma panami. Tak w skrócie można streścić główną oś fabuły. A co z niej wyniknie? Przekonamy się już 21 września.

„Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon” to przewrotna, pełna pikanterii i gorzkiej ironii komedia o życiu miłosnym współczesnych mężów i żon. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.

Uwspółcześniona, przeniesiona w skomputeryzowany i technologiczny XXI wiek wersja legendarnej i ponadczasowej komedii mistrza Fredry w reżyserii Eugeniusza Korina, stwarza nieograniczone możliwości interpretacji oraz nową przestrzeń formalną.

Tę postmodernistyczną parafrazę nieśmiertelnej klasycznej komedii wystawią w Krakowie artyści Teatru 6. piętro. W rolach słynnych kochanków podziwiać będziemy brawurową grę znakomitych aktorów – Jolanty Fraszyńskiej, Joanny Liszowskiej, Michała Żebrowskiego i Konrada Darochy.

Od dnia premiery spektakl zagrano już ponad 400 razy i wciąż jest oblegany przez publiczność.

OBSADA:
Elwira – Jolanta Fraszyńska
Justysia – Joanna Liszowska
Alfred – Konrad Darocha
Wacław – Michał Żebrowski
Adaptacja, reżyseria i inscenizacja – Eugeniusz Korin
Scenografia – Paweł Dobrzycki
Kostiumy – Agnieszka Maciejak

Fot. Jarosław Niemczak
(archiwum Teatru 6. piętro)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ