To będzie coś niesamowitego!

To będzie coś niesamowitego!

PODZIEL SIĘ

Atrakcja nie tylko dla miłośników talentu i twórczości Marka Grechuty. Jakub Baran, jeden z organizatorów, zaprasza na tegoroczną edycję Grechuta Festival – Kraków 3-11 października 2015.

Jakie atrakcje czekają nas podczas tegorocznej edycji Grechuta Festival?

Tegoroczny Grechuta Festival jest najdłuższy w historii, ponieważ trwa aż dziewięć dni. W sobotę 3 października zapraszamy na finisaż wystawy prac Jacka Sroki, znanego krakowskiego malarza. Wydarzenie, które odbędzie się w Biurowcu Archetura przy ul. Cystersów 9, będzie połączone z otwarciem festiwalu i koncertem Motion Trio.

Na 4 października, na godzinę 19:00, w Teatrze Praska 52 zaplanowaliśmy promocję książki o Marku Grechucie i spotkanie z panią Dorotą Grechutą, która jest jej współautorką.

W poniedziałek 5 października o 20:00 zapraszamy do Piwnicy pod Baranami na wystawę zdjęć Marka Grechuty oraz wystawę Anny Godlewskiej „Anioły”, stanowiącą nową formułę wyrazu plastycznego.

We wtorek 6 października o 20:00, także w Piwnicy pod Baranami zagra duet Leszko&Piątek. Karolina Leszko to zwyciężczyni konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty w roku 2009. Również 7 października (20:00) w Piwnicy pod Baranami czeka nas koncert laureata tego konkursu z roku 2014 – Łukasza Jemioły z zespołem (Łukasz Jemioła Trio).

8 października zapraszamy na film o Marku Grechucie – Teatr Praska 52 o godzinie 20:00.

W piątek 9 października odbędzie się natomiast koncert laureata GF 2013 – zespołu Katedra w Piwnicy pod Baranami (godz.20.00)

Z kolei 10 października o 14:00 zapraszamy na Rynek Główny, gdzie przejdzie uroczysty korowód wraz z Orkiestrą Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej, ułanami i rycerstwem.

W niedzielę 11 października (20:00) w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się Gala Finałowa Grechuta Festival.

Kto wystąpi podczas Gali Finałowej?

W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę urodzin Marka Grechuty, stąd też tegoroczna gala będzie wydarzeniem szczególnym. Na scenie pojawią się znakomici soliści, tacy jak: Grażyna Łobaszewska, Anna Rusowicz, Anna Wyszkoni, Marek Piekarczyk, Zbigniew Wodecki, Andrzej Sikorowski i Tomasz Steńczyk. Do tego usłyszymy zespół Anawa i Orkiestrę Symfoniczną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W repertuarze pojawią się największe przeboje Marka Grechuty. Podczas spektaklu zobaczymy też archiwalne zdjęcia, pojawią się wspomnienia o artyście, fragmenty filmów, wizualizacje. Do tego gra świateł oraz obraz z pięciu kamer. Wszystko to da coś niecodziennego, niesamowitego. Serdecznie zapraszamy!

Podczas tegorocznego festiwalu nie odbędzie się konkurs na interpretację utworu Marka Grechuty…

Niestety, nie ma w tym roku konkursu, ponieważ nie otrzymaliśmy podstawowego wsparcia finansowego, czyli funduszy z Ministerstwa Kultury. Grechuta Festival, jako jeden z nielicznych krakowskich festiwali, nie dostał dotacji, mimo odpowiedniej ilości punktów, które powinny nam ją zagwarantować… Konkurs nie może się zatem odbyć z powodu braku środków finansowych.

Cała organizacja tegorocznej edycji była poważnie zagrożona i cieszymy się, że w ogóle udało nam się go zorganizować. Do tego przygotowaliśmy program na aż dziewięć dni!

Czy Grechuta Festival to wydarzenie tylko dla miłośników talentu i twórczości Marka Grechuty?

Na pewno wielbiciele Marka Grechuty będą zadowoleni z tego, co będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas tegorocznej edycji. Niemniej jest to festiwal dla wszystkich, nawet dla osób, które słabiej znają twórczość Grechuty. Wydaje mi się, że dla nich tym bardziej program może być interesujący.

Rozmawiała

Anna Piątkowska-Borek

fot. www.grechutafestival.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ