Szczególnie kibicuję kobietom – wywiad z Karoliną Korneszczuk – Podobą dyrektorem...

Szczególnie kibicuję kobietom – wywiad z Karoliną Korneszczuk – Podobą dyrektorem 32.EDF PAKI

PODZIEL SIĘ

Tegoroczna PAKA nosi tytuł „Europejska stolica śmiechu”- skąd taka nazwa?

Od 32 lat organizujemy w Krakowie nasz Przegląd Kabaretów, podczas którego spotykają się komicy z całego kraju. Przez cztery dni publiczność ma możliwość zobaczenia najlepszych rodzimych artystów, zarówno kabaretowych gwiazd, jak i początkujących zespołów. Jest to zatem wielkie święto śmiechu, w Krakowie, w Europie.

Czym 32.EDF PAKA rożni się od poprzednich?

Od dwóch lat kontynuujemy formułę 4 kabaretów i 3 konkurencji. Zapraszamy 4 zespoły – dwie kabaretowe gwiazdy (w tym roku będą to Ani Mru-Mru i Kabaret Moralnego Niepokoju) i dwóch laureatów ubiegłorocznego Przeglądu (Fair Play Crew i Karola Kopca), którzy zmierzą się ze sobą w Pojedynkach, Improwizacjach i programach premierowych. Do koncertu galowego zaprosiliśmy także Artura Andrusa, Kabaret Młodych Panów i Smile.

Co odróżnia krakowski Przegląd się od innych festiwali?

PAKA jako jedyna prowadzi czteroetapowy konkurs dla początkujących zespołów kabaretowych. Poprzez dwuetapowe eliminacje i półfinały udaje nam się zaprosić na festiwal naprawdę najlepszych, a przy okazji prowadzić edukację w dziedzinie tworzenia dobrych, satyrycznych programów.

Jaki jest poziom tegorocznego konkursu?

Poziom jest wysoki, dodatkowo w tym roku jest sporo kobiet w konkursie, a jako, że PAKA jest kobietą, co widać w składzie biura organizacyjnego, szczególnie gorąco im kibicuję.

Kto zasiądzie w Jury?

Przedstawiciele środowiska Marcin Wojcik (Ani Mru-Mru), Rafał Kmita (Grupa Rafała Kmity), Jacek Fedorowicz, Krzysztof Jaślar i tradycyjnie przedstawiciel Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab.Jacek Kołodziej.
Wszyscy dysponujący dużą wiedza teoretyczną i praktyczną.

Co byś szczególnie poleciła w tym roku?

Zdecydowanie Anty Benefis Roberta Górskiego, który nosi tytuł „Góralu czy Ci nie zal… czyli Robert Górski z rusztu”. W tym roku mija 20 lat od zdobycia przez Kabaret Moralnego Niepokoju Grand Prix PAKI – jest zatem okazja do świętowania. Specjalne prezenty dostojny jubilat otrzyma od Kabaretu Ani Mru-Mru, Kabaretu na Koniec Świata, Pawła Domagały, Agnieszki Litwin Sobańskiej i innych. Zaplanowaliśmy podczas tego koncertu wiele niespodzianek.

Rozmawiała Agnieszka Kozłowska

BRAK KOMENTARZY