Sprawdź, czy nie zalegasz z opłatą za przetrzymywanie książek

Sprawdź, czy nie zalegasz z opłatą za przetrzymywanie książek

PODZIEL SIĘ

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wprowadziła możliwość sprawdzenia historii wypożyczanych dokumentów i ewentualnych rozliczeń za ich przetrzymywanie.

W katalogu OPAC została włączona nowa funkcja. Po zalogowaniu się na swoje konto Czytelnicy WBP mogą sprawdzić historię wypożyczanych przez siebie dokumentów oraz rozliczenie ewentualnych opłat za ich przetrzymanie.

Pozycja „opłaty nierozliczone” dotyczy dokumentów zwróconych, za które pozostała nieuregulowana opłata za przetrzymanie. „Opłaty bieżące” dotyczą natomiast dokumentów do tej pory niezwróconych, za które opłata za przetrzymanie cały czas narasta, będąc codziennie naliczana zgodnie z Regulaminem WBP w Krakowie.

– Włączenie powyższej funkcji ma na celu dodatkowe przypomnienie o konieczności uregulowania zobowiązań wobec Biblioteki, co jest obecnie szczególnie istotne, bowiem Biblioteka w najbliższych miesiącach zamierza podjąć współpracę z firmą windykacyjną – czytamy na stronie WBP.

Opłaty za przetrzymanie dokumentów już zwróconych można uregulować gotówką, w agendzie, z której dokumenty zostały wypożyczone lub przelewem na konto:

Bank PEKAO SA
04 1240 4722 1111 0000 4857 8273
w tytule wpłaty proszę wpisać: „Opłata za przetrzymanie – imię, nazwisko, nr karty”

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań związanych z wypożyczonymi dokumentami lub naliczeniem opłat za przetrzymanie można się kontaktować z Działem Udostępniania (II p. pok. nr 211), tel. (12)37-52-255 od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00 lub mailowo biblioteka@rajska.info

BRAK KOMENTARZY