Premiera „Samobójcy” już we wrześniu

Premiera „Samobójcy” już we wrześniu

PODZIEL SIĘ

W Teatrze Nowym w Krakowie rozpoczęły się próby do spektaklu „Samobójca” wg Erdmana. Premiera planowana jest podczas gali otwarcia nowej siedziby Teatru Nowego, 9-11 września 2016 roku.

„Samobójca” jest sztuką o wielkim politycznym aspekcie wszelkich zmian, tchórzostwie władzy, rosyjskim nacjonalizmie, odwadze na pokaz i tragicznej śmierci, która zawsze dzieli.

Głównym bohaterem sztuki jest Siemion Siemionowicz Podsiekalnikow, mężczyzna w średnim wieku całe życie snujący plany o swojej świetlanej przyszłości jako wielkiego dyrektora. Pozostając bezsilnym wiele lat, postanawia się zastrzelić. Jego przyjaciel w kwiecistej przemowie nakłania Siemiona do napisania „ostatniej woli”, zawierającej jasne przekaz przeciwstawienia się „wielkiej dobrej zmianie”.

Spektakl reżyseruje Piotr Sieklucki, scenografią zajął się Łukasz Błażejewski, a muzykę tworzy Paweł Harańczyk. Managerem spektaklu jest Kseniia Dementieva.

Na scenie zobaczymy Edwarda Linde-Lubaszenko, Tomasza Schimmscheinera, Marzenę Ciułę, Martynę Krzysztofik, Urszulę Kiebzak, Macieja Ferlaka, Piotra Siekluckiego, Natana Berkowicza, Janusza Marchwińskiego i Tomasza Kireńczuka.

Fot. Teatr Nowy

BRAK KOMENTARZY