Podaruj książce drugie życie

Podaruj książce drugie życie

PODZIEL SIĘ

Trwa piąta edycja wyjątkowej akcji, której celem jest wielka, bezpłatna wymiana książek.

„Drugie Życie Książki”, przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego, wpisujące się w cykl działań promujących literacki wizerunek miasta, to co roku nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Co zatem zrobić? Najlepiej znaleźć dla niej nowego właściciela.

Aby wziąć udział w wymianach, wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne jest, by tomy były w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

Podczas wydarzeń związanych z „Drugim Życiem Książki” następuje wyłącznie wymiana książek. Wszelkie transakcje gotówkowe są niedopuszczalne.

Spotkania w sierpniu

7 sierpnia
Edycja Specjalna w MOCAK-u – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (ul. Lipowa 4). Start o godzinie 15:00.

28 sierpnia
Drugie Życie Książki – klubokawiarnia FORUM Przestrzenie (al. Marii Konopnickiej 28), godzina 15:00.

Literackie półki „Drugiego Życia Książki”

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)
kawiarnia BAL (ul. Ślusarska 9)
klub Semper Felix (ul. Bożego Ciała 9)
Tramp ApartHostel (ul. Św. Tomasza 30)
kawiarnia Stopklatka (ul. Brodzińskiego 8)
restauracja 308 Resto & Art (ul. Czysta 8)
Spółdzielnia „Ogniwo” (ul. Paulińska 28)
– „Drugie Życie Książki” w krakowskich szpitalach: Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Specjalistyczny Szpital Miejski im. Gabriela Narutowicza, Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego, 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika, a także Szpital Położniczo-Ginekologiczny – Ujastek.

Więcej informacji na www.drugiezycieksiazki.pl

BRAK KOMENTARZY