Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

PODZIEL SIĘ

14 sierpnia (niedziela) o godz. 13:00 zapraszamy do Muzeum Historii Fotografii na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem”. Oprowadzać będzie jedna z kuratorek wystawy Zuzanna Rosińska (Muzeum Literatury w Warszawie).

Wystawa jest próbą przedstawienia postaci polskiej poetki żydowskiego pochodzenia – Zuzanny Ginczanki – (1917-1944) jednej z bardziej utalentowanych, a jednocześnie niedocenionych kobiet piszących w dwudziestoleciu międzywojennym. Niezwykłą postać i twórczość Zuzanny Ginczanki prezentujemy przy pomocy archiwaliów z kolekcji Muzeum Literatury w Warszawie – rękopisów i fotografii z prywatnych albumów Ginczanki, jak również poprzez dzieła sztuki współczesnej, które w metaforyczny sposób odnoszą się zarówno do jej życia, jak i poezji. Wystawa jest próbą wydobycia śladów jej myśli i sztuki i zestawienia ich z dziełami artystów współczesnych.

Swoje prace na wystawie zaprezentowali: Bogusław Bachorczyk, Hubert Czerepok, Alex Czetwertyński, Marta Deskur, Maja Gordon, Aneta Grzeszykowska, Dominik Jałowiński, Ninel Kameraz Kos, Eryk Lipiński, Anna Orlikowska, Krystyna Piotrowska, Mikill Skugga, Slavs and Tatars, Maria Stauber, Aleksandra Waliszewska. Dzieła pokazane na wystawie są próbą spotkania z Ginczanką i opowiedzenia o jej niezwykłej twórczości, wyobraźni, wspomnieniach, kobiecości i tragicznej biografii.

Zapraszamy do Muzeum Historii Fotografii przy ul. Józefitów 16 w Krakowie. Wstęp wolny!

www.mhf.krakow.pl

BRAK KOMENTARZY