Nie-pełna pustka. Haiku

Nie-pełna pustka. Haiku

PODZIEL SIĘ

Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na spokanie z cyklu „Krakowska Książka Miesiąca” – 23 marca 2017 roku. W tym miesiącu wybrano „Nie-pełną pustkę. Haiku” z wierszami Elżbiety Tabakowskiej i ilustracjami Lidii Rozmus. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Zechenter-Spławińska.

Elżbieta Tabakowska jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Anglistka, specjalista w dziedzinie językoznawstwa kognitywnego i teorii przekładu. Założycielka i wieloletni kierownik Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową. Tłumacz konferencyjny. Jest autorką przekładów licznych tekstów literackich i historiograficznych – między innymi Normana Daviesa, Thomasa Mertona, Leonore Fleischer. Oprócz prac naukowych z teorii języka i przekładoznawstwa ma w swoim dorobku dwie książki popularnonaukowe odkrywające tajniki warsztatu tłumacza („O przekładzie na przykładzie” i „Tłumacząc się z tłumaczenia”) oraz zbiorek wierszy „Podwyższona echogeniczność”.

Lidia Rozmus urodziła się w Polsce i ukończyła studia historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1980 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracuje jako artysta grafik, maluje sumi-e i obrazy olejne, pisze haiku i pełni funkcję redaktora artystycznego ogólnoamerykańskiego periodyku „Modern Haiku”. Jest autorką kilku książek, zawierających haiku, haibun i haiga, które otrzymały nagrodę Merit Book Award (Haiku Society of America) za projekty graficzne, za haibun i antologię.

BRAK KOMENTARZY