Koncert Mariusza Lubomskiego

Koncert Mariusza Lubomskiego

PODZIEL SIĘ

Zapraszamy na koncert dawno nie słyszanego w Krakowie Mariusza Lubomskiego!

Mariusz Lubomski – polski plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej.Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.

Zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem „I z Poznania i z Torunia” w 1982. Zespół stał się znany dzięki piosence „Impreza w klubie harcerza”. Od tej pory występował w wielu klubach studenckich w całej Polsce. W 1985 grupa wygrała pierwszą PaKĘ w Krakowie piosenką Rafała Bryndala „Indianie i kowboje”. Początkowe fascynacje Mariusza Lubomskiego to twórczość Toma Waitsa. W roku 1987 zaistniał solo i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Później zaśpiewał w opolskim Kabaretonie własna wersję „Undergroundu” (ze słowami Sławomira Wolskiego).W 1988 Lubomski miał swój recital na PPA. Od tamtego czasu nagrał kilka płyt i programów telewizyjnych.

Dyskografia:
• Lubomski w Trójce: Again
• Ambiwalencja
• Konieczność Miłości
• Lubomski w Trójce
• Lubomski Conte’m
• Śpiewomalowanie

Galicia Jewish Museum / Żydowskie Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18, 14.04. godz. 19.00, Bilety: 30 PLN , 40 PLN ( w dniu koncertu) dostępne są  w recepcji muzeum w godz. 10-18

BRAK KOMENTARZY