Kaseciaki znów potrzebne

Kaseciaki znów potrzebne

PODZIEL SIĘ

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w zbiórce magnetofonów kasetowych „Kaseciaki znów potrzebne”.

Jedną z agend WBP w Krakowie jest Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej, dedykowana osobom niewidzącym i słabo widzącym. Z usług tej wypożyczalni korzysta prawie 700 osób, z czego większość po 70 roku życia. Jedynym dostępem do literatury jest dla nich książka nagrana na kasety magnetofonowe. Osoby te, z powodu gorszej percepcji spowodowanej wiekiem nie są niestety już w stanie przejść na odbiór treści zamieszczonych na innych, nowocześniejszych nośnikach, natomiast sprzęt, który do tej pory używali obecnie często się psuje i nie ma możliwości jego naprawy. W takich wypadkach Biblioteka chciałaby mieć możliwość udzielenia im pomocy.

Zbiórka trwa od 2014 roku i w tym czasie WBP zebrała 71 magnetofonów i walkmanów. Niestety, większość z nich uległa już zużyciu. Obecnie w ciągłym obiegu jest 13 magnetofonów.

Akcja „Kaseciaki znów potrzebne” prowadzona jest bezterminowo. Sprawne magnetofony można przynosić do Wypożyczalni Książki Mówionej i Brajlowskiej (pok. 54, tel. 12/37-52-216) w godzinach otwarcia.

BRAK KOMENTARZY