Green Day w Krakowie

Green Day w Krakowie

PODZIEL SIĘ

Najbardziej niepokorne i przebojowe punkrockowe trio na jedynym koncercie w Polsce! Już w sobotę 21 stycznia TAURON Arena Kraków będzie gościć muzyków zespołu Green Day, promujących swój najnowszy krążek „Revolution Radio”, który ukazał się jesienią ubiegłego roku.

Trasę koncertową Green Day rozpoczął 20 września 2016 roku w USA. Na Stary Kontynent trio przeniosło się 10 stycznia.

„Revolution Radio” jest już dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał krążek, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiadał nowy album, był utwór „Bang Bang”, kompozycja ta zainspirowana została aktualnymi wydarzeniami na świecie. Green Day powraca i ma do przekazania swoim fanom więcej niż kiedykolwiek.

Trochę historii

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie” (1994) i „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów.

Grupa zadebiutowała w 1990 roku albumem „39/Smooth”, a dzięki następnej płycie, „Kerplunk” zespołem zainteresowała się wytwórnią Reprise Records, czego efektem był przełomowy dla Green Day krążek „Dookie”, który osiągnął międzynarodowy sukces i ożywił zainteresowanie muzyką punkrockową w mainstreamowym nurcie. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity grupy jak „Longview”, „When I Come Around” czy „Basket Case”. Kolejne płyty formacji, „Insomniac” (1995), „Nimrod” (1997) oraz „Warning” (2000) ugruntowały pozycję zespołu na muzycznej scenie. W 2004 roku ukazała się płyta określana mianem punkrockowej opery, „American Idiot”, która znalazła ok. 15 mln nabywców na całym świecie i wylądowała na szczycie muzycznych list w 19 krajach, a na listach przebojów królowały takie utwory z tego krążka jak np. „Boulevard of Broken Dreams”, „Wake Me Up When September Ends” czy „Jesus of Suburbia”. Kolejny album i kolejna punkrrockowa opera, „21st Century Breakdown” (2009) znalazł się na pierwszym miejscu podsumowań płyt według np. amerykańskiego Billboardu czy europejskiego Top 100 Albums.

W 2012 roku ukazały się 3 płyty, które zamykają dotychczasową dyskografię grupy, „¡Uno!”, „¡Dos!” i „¡Tré!”, w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie, koncert ten uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2014 roku.

Więcej informacji: www.greenday.com / www.eventim.pl

Fot. www.greenday.com

BRAK KOMENTARZY