Biblioteka inspiruje

Biblioteka inspiruje

PODZIEL SIĘ

„Biblioteka inspiruje” – pod takim hasłem, w dniach 8-15 maja odbędzie się tegoroczna, trzynasta już edycja Tygodnia Bibliotek.

Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Spotkania z autorami książek, warsztaty i szkolenia dla dzieci i dorosłych, treningi pamięci, wykłady i konkursy – w ramach Tygodnia Bibliotek mnóstwo atrakcji przygotowały biblioteki krakowskie. Warto prześledzić strony internetowe poszczególnych instytucji, by zaplanować, w których wydarzeniach wziąć udział.

Biblioteki to nie tylko książki

Współczesne biblioteki to już nie tylko miejsca, w których znaleźć można książki. To także mediateki, wielofunkcyjne centra informacji i komunikacji, miejsca spotkań, integracji różnych środowisk i dialogu kultur, to również zaplecza rozmaitych akcji edukacyjnych dla młodszych i starszych. Dziś biblioteki to miejsca kontaktu z wiedzą i kulturą, które stały się także miejscami życia społecznego. Można w nich nie tylko poszerzać horyzonty, ale i tworzyć, i po prostu – spędzać ciekawie czas.

BRAK KOMENTARZY