Akademia Muzyczna Symfonicznie

Akademia Muzyczna Symfonicznie

PODZIEL SIĘ

Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia, kończy się także 2015 rok, warto zatem w tym czasie wybrać się w sobotę 19 grudnia na godzinę 18.00 do Filharmonii Krakowskiej, w Sali Koncertowej której zagości znakomita Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie.

W wykonaniu młodych symfoników, przygotowanych i prowadzonych tym razem przez meksykańskiego dyrygenta Jesúsa Medinę, zabrzmią dzieła stanowiące panoramę europejskiej muzyki symfonicznej: Jana Sibeliusa i Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, a także kompozycja Arturo Marqueza, współczesnego kompozytora meksykańskiego, który w swojej twórczości obficie korzysta z inspiracji folklorem południowoamerykańskim. Solistką koncertu będzie skrzypaczka Celina Kotz, laureatka konkursu imienia Eugenii Umińskiej.

Bilety na koncert w ceni 30 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe), są do nabycia w kasie Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1. Studenci i uczniowie, jak zwykle, po okazaniu legitymacji mogą wysłuchać koncertu bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ