Letni cykl teatralny

Letni cykl teatralny

PODZIEL SIĘ

Zapraszamy na Letni cykl teatralny w kinie Kijów Centrum.

Przed nami jeszcze dwie retransmisje z National Theatre w Londynie.

kinoteatr (Small)Widok z mostu (na podstawie sztuki Arthura Millera) – NT Live
20.08.2015 godzina 18:30

w roli Eddiego Carbone: Mark Strong
przedstawienie przygotowane przez zespół Young Vic

Czas akcji: połowa lat pięćdziesiątych XX wieku.
Miejsce akcji: Nowy Jork, Brooklyn
Przewodnikiem po tej historii i komentatorem zdarzeń, niby Chór z antycznej tragedii, jest Alfieri, adwokat, człowiek dobroduszny i rozumny. Jest Włochem, do Ameryki przyjechał ponad dwadzieścia lat temu, jak tysiące innych z jego ojczyzny, za chlebem. Jemu poszczęściło się, został adwokatem. Wielu jego rodaków żyje skromnie z pracy w portowych dokach. Kiedy trzeba pomaga im, prowadzi trudne sprawy.

 

Zawsze piękne (Hare według Boo) – NT Live

24.09.2015 godzina 18:30

Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju
w roli głównej: Meera Syal

Laureatka nagrody Pulitzera Katherine Boo spędziła trzy lata w Annawadi, slumsach stolicy Indii, obserwując życie drobnych złodziei, nieletnich śmieciarzy i kobiet. Swoje obserwacje opisała w bezkompromisowej książce Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju (Behind the Beautiful Forevers). Za książkę tę otrzymała National Book Award for Non-Fiction 2012. Książka została przetłumaczona na język polski i ukazała się w 2013 roku. Sztukę na motywach bestselera napisał David Hare (scenarzysta filmu „Godziny”, autor sztuki „Prześwit”), oddając epickość i siłę opowieści. Bohaterowie sztuki, mieszkańcy rynsztokowej dzielnicy biedy Bombaju w przejmujący sposób opowiadają o swojej codzienności, lękach, radościach i marzeniach.
Indie starają się nadrobić zaległości w stosunku do bogatszych części świata. Ale poza dzielnicą luksusowych hoteli w okolicy lotniska Bombaj leżą rozległe slumsy, pełne ludzi realizujących własny plan na życie. Zehrunisa i jej syn Abdul starają się oddać do recyklingu tyle śmieci, aby starczyło na ich własny nowy dom. Niski dwunastolatek Sunil chce jeść tak długo, aż będzie tak wysoki jak złodziej Kalu. Asha chce skorzystać z rządowych środków na walkę z ubóstwem, aby wejść do wyższej kasty, a jej córka Manju zamierza zostać pierwszą wykształconą kobietą w slumsach. Ale system, w którym funkcjonują jest delikatny, wrażliwy na przemiany. Globalna recesja zagraża handlowi śmieciami, a inny mieszkaniec slumsów ma zamiar złożyć doniesienie, które wstrząśnie całą okolicą.

Czas trwania ok. 3 godz. 5 min. (w tym 1 przerwa 20 min.)

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ